poszukiwania kredytowe przez Internet

Jak uzyskać kredyt na mieszkanie

Chcesz kupić nieruchomość? Ale brakuje ci pieniędzy? Więc możesz myśleć o pożyczce. Najważniejszym warunkiem uzyskania pożyczki jest regularny dochód. W końcu raty należy spłacać co miesiąc. Oprócz tego musisz mieć ukończone 18 lat i być zameldowany w Polsce.

Zdolność kredytowa

Zaciągnięcie kredytu bankowego jest prawdopodobnie najczęstszym sposobem na zdobycie pieniędzy. Banki oferują różne rodzaje kredytów, takie jak kredyt natychmiastowy, kredyt samochodowy lub kredyt na nieruchomości, lub budowę. Kredyty hipoteczne i mieszkaniowe mają stosunkowo niskie oprocentowanie. To jest najważniejsza zmienna kredytu. Stopa oprocentowania kredytu wskazuje, jak wysokie są czyste odsetki od pożyczki. Jednak dla banku najważniejsza będzie twoja zdolność kredytowa.

Ta oznacza w dużym skrócie sytuacje, gdzie bank ma pewność, że bez przeszkód jesteś w stanie spłacać swoje zobowiązanie comiesięcznie, a bank nie będzie narażony na straty z racji braku dochodów. Musisz być przygotowany na to, że pracownik banku przed udzieleniem kredytu, dokładnie sprawdzi twoją sytuację finansową. Zapytani zostaniem przede wszystkim o dochody – wysokość miesięcznego wynagrodzenia netto oraz rodzaj umowy, na podstawie której otrzymujemy pensję.

Pracownik będzie się też chciał dowiedzieć o wysokość naszych wydatków. Oczywiście nie jest on w stanie ustalić, ile wydajemy pieniędzy na jedzenie czy własne przyjemności, ale z łatwością ustali, czy mamy zaciągnięte inne zobowiązania kredytowe lub wzięte pożyczki. Sprawdzi też limity na naszej karcie kredytowej i historie naszych rachunków. Ostatecznie decyzja o przyznaniu kredytu zostanie uzależniona od wielkości gospodarstwa domowego, a także wysokości kredytu, który chcemy wziąć od danego banku.

wreszcie w nowym domciu

Przygotuj się do analizy bankowej

Do takiej rozmowy należy się przygotować, a same przygotowania powinniśmy zacząć na kilka miesięcy wcześniej. Przede wszystkim zadbajmy o stabilność naszych wypłat z wynagrodzenia. Pamiętajmy, że bank najwyżej sobie ceni umowy o pracę na czas nieokreślony. I wtedy też należy wykazać, że wynagrodzenie z tytułu takiej umowy, regularnie wpływa na nasze konto od kilku miesięcy. Zatem planując wzięcie kredyt na mieszkanie, zadbajmy o jak najwyższy standard naszych zarobków.

Zadbaj też o to, żeby przygotować wszelkie zeznania podatkowe za ostatnie lata. Bank pod tym względem nie jest zobowiązany do pytania nas jedynie o zeznanie z zeszłego roku. Może zapytać nas o PIT sprzed dwóch czy trzech lat. Szczególne wymagania bank stawia osobom, które nie są zatrudnione na umowę na czas nieokreślony, ale prowadzą własną działalność gospodarczą. W takim przypadku własny biznes powinien być prowadzony minimum od dwunastu miesięcy.

Niektóre banki mogą wymagać, aby dana działalność trwała nieprzerwanie od dwóch lub więcej lat. Pamiętaj też, że wszelkie zawieszenia działalności, opóźnienia w płaceniu podatków czy składek na ubezpieczenie, świadczą jedynie na naszą niekorzyść i z pewnością nie pomogą nam w uzyskaniu kredytu na mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *