pracownicy ładnie ubrani idą do biura

Jak ubrać się do biura – jak ubrać się do pracy

Większość firm nakłada na swoich pracowników określone wymagania dotyczące przestrzegania ubioru w biurze. Każda renomowana firma ustanawia dziś strój, który jest uważany za ważny atrybut kultury korporacyjnej, a przedsiębiorstwa zwykle opracowują i ustalają na piśmie zestaw zasad i wymagań dotyczących wyglądu pracowników.

Zasady stylu biurowego dla kobiet

Wybierając sposób ubierania się w biurze do pracy, powinnaś przestrzegać trzech podstawowych zasad stylu biznesowego:

  • Elementy garderoby powinny być proste, o wyraźnym, nieskazitelnym kroju.
  • Koszula musi być w białym lub przynajmniej jasnym kolorze.
  • Kolorystyka jest ograniczona do beżu, szarości, granatu i czerni.

Wybierając sposób ubierania się w biurze, powinnyśmy starać się osiągnąć prostotę i elegancję w jednym. Możesz nosić garnitury, zarówno do spodni, jak i ze spódnicą. Płaszczowa sukienka jest również świetną opcją. Możliwe jest połączenie ołówkowej spódnicy i nieprzejrzystej bluzki. W biurze należy ubierać się w garnitur wykonany z tkaniny z ledwo zauważalną „gęsią stopą”, w lekki pasek, w klatce lub groszku. Biznesowy styl nie zmusza do odrzucania akcesoriów, ale powinny być proste, dyskretne i działać jak lekki akcent końcowy obrazu. Podstawowe błędy to:

  • spódnice powyżej kolan;
  • widoczna seksualność w ubraniach;
  • nadmierna elegancja w swobodnym garniturze;
  • zbyt duża liczba różnych akcesoriów i taniej biżuterii.

moda biurowa

Różne style biznesowe

Wewnątrz stylu biznesowego istnieje kilka modeli. Każdy z nich pozwala kobietom urozmaicić swój wygląd, wybierając stroje, które nie będą się powtarzać i nie będą nudne.

Biznesowy tradycyjny. Nazwa mówi sama za siebie – jest to najbardziej znany i często używany typ. Jest stosowany jako podstawa dla dress code przez większość przedsiębiorstw w sektorze finansowym. Obejmuje surowe garnitury, sukienki z płaszcza, proste spodnie i spódnice. Bez dodatkowych szczegółów. Spódnice powinny znajdować się 2-3 cm do środka kolana lub wyżej. Koszule i bluzki powinny być utrzymane w białych lub pastelowych odcieniach. Kolory pozostałych elementów kostiumu to klasyczny czarny, niebieski, szary. Buty powinny być całkowicie zamknięte.

Styl menadżera. Ta opcja stylu biznesowego ma najsurowsze ograniczenia. Jest używana do oficjalnych wydarzeń, najczęściej przez polityków. Podstawowe zasady są prawie takie same jak w poprzednim typie. Bardziej rygorystyczne wymagania dotyczą wyglądu włosów – spinka jest wykluczona, a włosy powinny być zebrane – nigdy rozpuszczone. Niedozwolone są bluzki w kształcie litery.

Półformalny. Ten typ jest zbliżony do klasycznego stylu, ale ma mniej rygorystyczne zasady niż poprzednie rodzaje dress code. Ubrania nie podlegają surowym wymaganiom, ale muszą być proste i jednolite. Istnieją również ograniczenia dotyczące długości spódnicy i kształtu dekoltu.

w garniturze z czerwonym stylowym krawatem

Business Casual. Zasady nie są już tak surowe. Pozwala się tu na znacznie większy wybór pod względem kolorów, faktury tkanin i stylów. Oczywiście obowiązują tu również ograniczenia, ale możesz nosić wygodne sztruksowe lub tweedowe kurtki, wybierać mniej surowe akcesoria do swojego garnituru. Można łączyć rzeczy z bardziej eleganckiego materiału lub jaśniejszego koloru, na przykład burgundową spódnicę z szarą kurtką.

Business Smart Casual. Dość swobodny styl pozwalający na wybór dowolnego koloru ubioru biurowego. Asortyment akcesoriów i obuwia jest również bardziej zróżnicowany. Preferowane są naturalne tkaniny, w tym dzianiny.

Pory roku

Ubiór biurowy zależy też od pory roku. Zimą zakładamy tradycyjną białą bluzkę, a na nią wkładamy ciepłą kurtkę z dzianiny o ścisłym kroju. Pasują do niej klasyczne wełniane spodnie lub spódnica wykonana z wełny, lub zamszu aż do kolan. W przypadku spodni buty z małym szerokim obcasem będą wyglądać lepiej. Zimą możesz ubrać się też w ciepłą sukienkę midi i klasyczne buty. Kardigany i swetry to najlepsza opcja jesienią, ponieważ ubranie o tej porze roku powinno być ciepłe. Kolory mogą być jasne, pastelowe i ciemne.

Pod koniec zimy urozmaicimy naszą garderobę, ponieważ wiosną możemy się ubierać do biura bardziej nieformalnie. Niebieski garnitur ze spódnicą i kurtką skróconego modelu jest tu idealny. Bluzka powinna być lekka. Rajstopy powinny być w kolorze cielistym. Inną opcją jest beżowy garnitur ze spodniami i biała koszula męska. Lato to czas na lekkie ubrania. Dlatego najlepiej ubrać się w jasny pastelowy garnitur do spodni, być może bez podszewki. Wybierz naturalne tkaniny – len, jedwab z niewielką ilością materiałów syntetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *