dla urody

Kombajny kosmetyczne – czy warto mieć je w swoim salonie?

Kombajny kosmetyczne to praktyczne urządzenia zabiegowe, chętnie wykorzystywane w nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej. Liczne zalety korzystania z tego rodzaju sprzętów sprawiły, że są one obecnie obiektem zainteresowania wielu osób poszukujących wyposażenia do salonów kosmetycznych, bez względu na rodzaj oferowanych zabiegów. Czym właściwie są te urządzenia i jak przydają się w klinikach medycyny estetycznej i salonach urody? Podpowiadamy.

Czym są kombajny kosmetyczne?

Kombajny kosmetyczne zawdzięczają swoją nazwę wielofunkcyjności i licznym możliwościom, jakie oferują. Urządzenia te projektowane są tak, by z ich pomocą można było wykonać wiele rodzajów zabiegów bez konieczności korzystania z osobnych sprzętów. W zależności od wybranego modelu kombajn kosmetyczny może łączyć funkcję kilku lub nawet kilkunastu różnych urządzeń. Aby zmienić tryb pracy sprzętu, zwykle wystarczy uruchomić odpowiedni program z poziomu interfejsu i dobrać odpowiednią głowicę zabiegową wraz z akcesoriami. Z pomocą kombajnów kosmetycznych można przeprowadzać zabiegi zarówno na twarz jak i ciało, faktyczna funkcjonalność będzie się jednak różnić w zależności od wybranego egzemplarza.

Kombajny kosmetyczne — jakie korzyści dla salonu?

Gabinety medycyny estetycznej na całym świecie cenią sobie kombajny kosmetyczne. Możliwość przeprowadzania wielu rodzajów zabiegów wyłącznie przy użyciu jednego urządzenia to znaczna oszczędność pieniędzy — zakup wielu osobnych sprzętów zwykle wymaga znacznie większych nakładów finansowych. Kombajn kosmetyczny jest więc świetnym dodatkiem do salonów, które chcą poszerzyć swoją ofertę zabiegów bez konieczności ponoszenia z tego tytułu dużych kosztów.

Salony korzystające tych urządzeń chwalą sobie również ich kompaktową formę, pozwalającą  do minimum zredukować przestrzeń potrzebną do składowania aparatury. Nawet duży kombajn kosmetyczny zazwyczaj zajmuje mniej miejsca niż wszystkie mniejszych rozmiarów sprzęty, które zastępuje. Jest to więc świetnie rozwiązanie dla gabinetów o niewielkiej powierzchni użytkowej, poszukujących praktycznego i multifunkcyjnego wyposażenia. Na rynku można znaleźć zarówno urządzenia biurkowe, jak i modele stojące typu tower. Wielofunkcyjne kombajny kosmetyczne można znaleźć na https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne/kombajny-kosmetyczne-wielofunkcyjne/.

Jakie zabiegi można wykonać przy użyciu kombajnu kosmetycznego?

Dostępne na rynku kombajny kosmetyczne pozwalają na wykonywanie najróżniejszych zabiegów na twarz oraz ciało. Wśród funkcji, które szczególnie często znajdują się w tego rodzaju urządzeniach, wymienić można na przykład peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję oraz dermomasaż. Spotyka się także modele wyposażone w głowice do mezoterapii bezigłowej, fal ultradźwiękowych czy liposukcji kawitacyjnej. Urządzenia te najczęściej wykorzystywane są więc do szeroko pojętej rewitalizacji skóry, likwidowania zmarszczek i przebarwień, a także do walki z rozstępami czy nadmiarem tłuszczu w określonych partiach ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *