image-92294

Posiadasz biuro na poddaszu? Zobacz co rolety plisowane mogą zrobić dla Ciebie!

Urządzając od nowa mieszkanie, dom czy pomieszczenie biurowe, szukamy zazwyczaj ciekawych i oryginalnych rozwiązań. Warto więc zajrzeć do Internetu i poszukać w sieci różnych inspiracji. Dużym dylematem może być wybór osłon okiennych, których na rynku dostępne jest całe mnóstwo, między innymi w Knall. Możemy wybierać między różnymi typami żaluzji i rolet, które coraz skuteczniej wypierają firany i zasłony. Ciekawym rozwiązaniem są też plisy – czyli oryginalne połączenie żaluzji i rolet. Warto przybliżyć sobie ten temat i poczytać o zaletach takiej opcji.

Osłony okienne muszą prezentować się estetycznie, ale też być funkcjonalne. Te dwie role pełnią rolety plisowane, które wyglądają elegancko i ponadczasowo. Sprawdzą się w stylowych i nowoczesnych wnętrzach. Na dodatek można je dopasować do nietypowych okien – zarówno tych niewymiarowych, jak i tych o dziwnych kształtach. Często wykorzystuje się je przy oknach dachowych ponieważ idealnie przylegają do okien – nie ma więc problemu z odstawaniem przy zastosowaniu skośnym.

image-839582Wielką zaletą rolet plisowanych jest to, że możemy ustawić je w dowolnej pozycji na oknie. Można więc ustawić je od dołu okna, od góry, a nawet tylko na środku. Dzięki temu całkowicie regulujemy dostęp światła do pomieszczenia. To także dobre rozwiązanie jeśli irytuje nas wzrok wścibskich sąsiadów. Rolety plisowane świetnie sprawdzą się też jako osłona roślin doniczkowych na parapetach. W godzinach palącego słońca można rozwinąć taką roletę od dołu, dzięki czemu ochronimy rośliny, jednocześnie nie przesłaniając całkowicie okna i wpuszczając do pomieszczenia promienie słoneczne.

Do wyboru mamy wiele kolorów takich rolet. To do nas należy decyzja, na jaki odcień się zdecydujemy. Warto jednak dopasować ich kolor do kolorystyki wystroju wnętrza. Co ważne, taka roleta może być w 100% zaciemniająca. Oznacza to, że nie będzie ona przepuszczać żadnych promieni UV. Świetnie sprawdzi się więc w sypialni, czy też w pokoju dziecięcym. Dodatkową zaletą jeśli chodzi o kontakt z dziećmi jest to, że roleta ta nie posiada żadnych sznurków czy łańcuszków, czyli jest całkowicie bezpieczna dla maluchów.

Co ciekawe, rolety plisowane są montowane w zupełnie inny sposób niż większość rolet czy żaluzji. W przeciwieństwie do innych rodzajów rolet, te nie wymagają instalacji kasety. Istnieją za to dwa sposoby na ich montaż – używa się w tym celu nieinwazyjnych uchwytów albo też przykręca się je do listew przyszybowych albo do ramy okna. Jest to duża zaleta, gdyż dzięki temu zajmują one mniej miejsca niż zwyczajne rolety, a także szczelnie przylegają do okien. Dzięki temu nawet otwarte czy uchylone okno jest szczelnie zasłonięte. Ich pielęgnacja nie jest trudnym zadaniem – wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć roletę wilgotną ściereczką. Jeśli jest potrzeba wyprania takiej rolety to najlepiej użyć w tym celu wody i delikatnego detergentu.

Rolety plisowane są zazwyczaj trochę droższe od innych tego typu rozwiązań. Warto jednak wziąć je pod uwagę przy zakupie osłon okiennych, gdyż są bardzo praktyczne i eleganckie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *