stanowisko biurowe

Żaluzje aluminiowe w firmie – Elegancki i praktyczny dodatek do każdego biura

Żaluzje aluminiowe to najlepszy designerski rodzaj osłon okiennych. W latach 80-tych zyskały na popularności. Posiadacze żaluzji aluminiowych mogli się nimi poszczycić, ponieważ świadczyły o wyższym statusie materialnym właściciela i tym, że zna się na obowiązujących trendach. Później stały się niechętnie widzianym elementem wystroju wnętrza.

Obecnie śmiało można powiedzieć, że wracają do łask i montowanie ich w oknach stało się znów modne. Głównym zadaniem żaluzji jest zaciemnianie pomieszczenia, by ograniczyć ilość wpadających promieni słonecznych do domu. Wykonane są z lamek aluminiowych, odpornych na wgniecenia, co w przypadku montażu jest bardzo ważne, gdyż za słaba odporność mogłaby spowodować zniszczenia. Pewnym atutem jest to, że nie osadza się na ich powierzchni brud, tak jak to bywa w przypadku żaluzji materiałowych. Pod tym względem są cenione przez ludzi kochających czystość i bezproblemowość czyszczenia. Wystarczy szmatką przetrzeć aluminiowe lamele i możemy cieszyć się ładem i porządkiem. Lamele, z których wykonane są żaluzje możemy ustawiać tak, by regulować ilość wpadającego światła.

Latem, gdy na dworze panuje wysoka temperatura i promienie słoneczne wpadają wprost do naszego pokoju opuszczamy całkowicie lamele tak, aby zaciemnić całe pomieszczenie. O tej porze roku ilość promieni słonecznych osiąga maksimum, a więc zasłonięte żaluzje odbijają aż 70% promieni, nie powodując silnego ogrzewania pomieszczenia, za to zimą zapobiegają utracie ciepła, gdyż ilość energii wypromieniowanej z pomieszczenia zmniejsza się. Po południu, gdy słońce skieruje się w inną stronę bez problemu możemy zmienić ustawienie i wpuścić więcej światła do naszego domu.

Żaluzje mają za zadanie nie tylko zaciemniać pomieszczenie, ale także spełniać funkcję ochrony prywatności. Nadają się do pokoju nastolatka, który chce mieć swoją przestrzeń, do której nikt nie będzie mógł zajrzeć. Na stronie Knall lamele możemy wybrać spośród trzech szerokości: 16mm, 25mm oraz 50mm. Posiadacze małych okien powinni wybierać żaluzje o listwach 16mm i 25mm, ze względu na to, że wpasowują się w powierzchnię okna. Żaluzje 50mm odpowiadają oknom większym. Montuje się je na ramie okna, we wnęce okiennej, na ścianie lub suficie. Zamontowanymi żaluzjami mamy możliwość sterować pilotem, co jest wygodnym rozwiązaniem lub jak kto woli-ręcznie. Sterowanie pilotem jest to z pewnością wygodniejszy i nowocześniejszy sposób. Żaluzje nadają się zarówno do domów, jak i pomieszczeń biurowych.

firma

Gama barw żaluzji jest różnorodna. Zaczynając od bieli, przechodząc przez pastele, szarości, a kończąc na czerni. Do wyboru, do koloru. Każdy może wybrać coś dla siebie i zaaranżować pomieszczenie tak, by wszystko ze sobą współgrało. Aluminiowe żaluzje kojarzą się z nowoczesnością. Coraz to więcej osób decyduje się na ich montaż. Bogata kolorystyka przyciąga potencjalnych klientów. Zarówno łatwość obsługi, jak i trwałość produktu pozytywnie wpływają na to, że ludzie chętnie decydują się na zakup. Z biegiem czasu ilość zamawianych żaluzji wzrasta, a ludzie są bardzo zadowoleni i polecają je rodzinom oraz znajomym. Tworzą ciekawy minimalistyczny styl, są ciekawym elementem dekoracji i dobrze współgrają z innymi elementami wystroju.

1 thought on “Żaluzje aluminiowe w firmie – Elegancki i praktyczny dodatek do każdego biura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *