office laser printer

Dlaczego zamienniki do drukarek warto wykorzystać w firmie?

Chyba każdy właściciel firmy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą kwotę pochłania eksploatacja firmowych drukarek. Niestety, nie wszystko da się załatwić elektronicznym plikiem i chcąc nie chcąc, nadal musimy korzystać z urządzeń drukujących. Parafrazując popularną reklamę – przed papierem wciąż maluje się wielka przyszłość. O ile korzystanie z drukarek jest dla podmiotów gospodarczych koniecznością, to ponoszenie sporych wydatków na ten cel – już nie. Stosując markowe zamienniki, można obniżyć comiesięczną kwotę z tym związaną nawet o kilkadziesiąt procent.

Trudno dziś wyobrazić sobie firmę, która mogłaby funkcjonować bez drukarki. Ze sprzętu drukującego korzystają nie tylko wielkie korporacje, ale i małe, rodzinne biznesy oraz podmioty jednoosobowe. Bez względu na to, czy mówimy o gigancie pokroju Google lub Apple czy o niewielkim sklepie osiedlowym, optymalizacja kosztów ma pierwszorzędne znaczenie, a pod tym pojęciem należy rozumieć cięcie wydatków bez wywierania negatywnego wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Liczą się nawet pozornie niewielkie oszczędności, bo zaoszczędzone małe sumy, w skali roku mogą przełożyć się na całkiem pokaźną kwotę, która zostaje na koncie firmowym. Jednym z obszarów, w których można szukać bezpiecznych oszczędności, jest właśnie eksploatacja firmowych drukarek.

Co dają markowe zamienniki?

Różnica w cenie między oryginalnymi wkładami a markowymi zamiennikami takimi jak Tiom jest oczywista. Zdarza się, że za wysokiej klasy produkt od zewnętrznego producenta płacimy o kilkadziesiąt procent mniej niż za oryginał. Wypada jednak podkreślić, że różnica w kosztach nie uwidacznia się wyłącznie w cenie zakupu. Nie bez znaczenia jest tu także wydajność, czyli liczba możliwych do zadrukowania stron. Najlepsi producenci markowych zamienników nie idą na łatwiznę, szczędząc środka drukującego, a tego samego nie można powiedzieć o wszystkich producentach oryginałów. Zdarza się, że ich deklaracje nijak mają się do faktycznej wydajności. Stosując markowe zamienniki, unikniemy tego problemu. Można zatem powiedzieć, że płacąc mniej, otrzymujemy więcej i ta teza w żadnym wypadku nie będzie naciągana.

kot na drukarce

Gwarancja daje poczucie bezpieczeństwa

Niektórzy właściciele firm nie stosują zamienników w obawie przed ewentualnymi awariami tych elementów. Oczywiście, nawet najlepsi producenci od czasu do czasu wypuszczają na rynek wadliwe egzemplarze wkładów, takie sytuacje się zdarzają. Należy jednak podkreślić, że każda uznana firma daje gwarancję na swoje produkty i tak też jest w tym przypadku. Co więcej, do dyspozycji klienta pozostaje support, który pomoże uporać się z drobnymi problemami, a uzasadnione roszczenia zawsze rozstrzygane są po myśli nabywcy. Nie ma zatem ryzyka, że wada jednego wkładu pociągnie za sobą konieczność zakupu kolejnego, a jeżeli producent udziela ochrony realizowanej w systemie door-to-door, formalności ograniczają się praktycznie do zgłoszenia faktu wystąpienia usterki. To istotne wsparcie, który doceni każdy przedsiębiorca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *