businessman w firmowej łazience

Urządzamy łazienkę w firmie – jakie baterie wybrać do łazienki?

Skoro łazienka jest jednym z najważniejszych miejsc w każdym domu, trudno dziwić się, że wybór baterii, która się w niej znajdzie, rzadko jest przypadkowy. Świadomość jego znaczenia nie jest jednak tym samym, co wiedza na temat tego, jak wybrać tą najlepszą. Warto więc przed wyruszeniem na zakupy zapoznać się z krótkim poradnikiem. Wygląd i stylistyka Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że armatura jest biżuterią łazienki. Brzmi poetycko, kryje się w nim jednak sporo prawdy. Najłatwiej przekonać się o tym goszcząc w pomieszczeniu, w którym armatura została wybrana w sposób przypadkowy. W takim miejscu w oczy rzuca się to, jak bardzo szpeci ona łazienkę.

Na rynku możemy dziś znaleźć różne style baterii łazienkowych. Na kupujących czekają więc rozwiązania, które można określić mianem ascetycznych, nie brakuje jednak również baterii, które przykuwają wzrok finezyjnością. Eksperci, których często prosi się o pomoc, doceniają oryginalność niektórych propozycji. Radzą jednak, aby w pierwszej kolejności myśleć o ponadczasowej prostocie. Moda się zmienia, a oryginalne propozycje, które dziś goszczą w katalogach, w pewnym momencie mogą zacząć być postrzegane jako kiczowate. Jeśli nie chcemy przeżyć rozczarowania, warto, abyśmy podchodzili do nich z pewną ostrożnością.

Materiał i jego znaczenie

Jeszcze nie tak dawno materiałowi, z jakiego wykonano baterie łazienkowe, poświęcano wiele uwagi, bo pozostawiał wiele do życzenia. Na szczęście, dziś można już mówić o całkowitej eliminacji tego problemu. W sprzedaży dominują baterie wykonane ze szlachetnego mosiądzu. Te prezentują się znakomicie nawet po latach intensywnego użytkowania. Doskonale radzą sobie z wilgocią i osadami, a i utrzymanie ich w czystości nie jest trudnym zadaniem. Ich dodatkowym plusem jest powłoka antykorozyjna. Przed laty gwarantowali ją jedynie najlepsi producenci. Dziś jednak jej obecność stała się już normą.

przegląd baterii łazienkowych

Mniej i bardziej oczywiste funkcje

Baterie łazienkowe mają przynajmniej kilka funkcji do spełnienia. Bez względu na to, czy mamy na myśli baterię wannową https://armadesi.pl/10-baterie-wannowe, czy też umywalkową https://armadesi.pl/9-baterie-umywalkowe, oczekujemy od niej przede wszystkim ułatwiania nam codziennych zabiegów higienicznych. Nie można jednak zapominać o tym, że baterie, z którymi dziś mamy do czynienia, potrafią więcej niż rozwiązania tego typu kowane przed laty. Są w stanie oszczędzać wodę i pomagać nam w ochronie planety, szkoda więc nie korzystać z takiej możliwości. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o modelach wyposażonych w napowietrzacz oraz mieszacz. Nie są one znacząco droższe od innych, a z pewnością przyczynią się do obniżenia wysokości rachunków płaconych za wodę. Producenci baterii coraz częściej wprowadzają też inne udogodnienia, w tym choćby specjalne zabezpieczenia ograniczające do minimum zjawisko kapania prowadzące do bezsensownej utraty wody.

Montaż

Na koniec wypada poruszyć też kwestię związaną z montażem baterii łazienkowych. Przeważnie montuje się je w lub na ścianie, choć baterie umywalkowe i wannowe mogą być też modelami stojącymi. Rozważając kwestie związane z montażem dobrze jest brać pod uwagę możliwości samego lokalu. Czasem warto też postawić na płatną pomoc ze strony profesjonalnej ekipy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *