na evencie firmowym

Odstresuj pracowników! Zorganizuj imprezę integracyjną!

Stres to czynnik, który może w znacznym stopniu zakłócić pracę całego naszego organizmu, jak i dezorganizować nam życie. Już naukowcy i lekarze udowodnili, że długotrwały stres ma ogromny wpływ na nasz organizm i wywiera on bardzo negatywne działanie nie tylko na nasz układ oddechowy czy pokarmowy, ale również na psychikę.

Długotrwały stres może przerodzić się w depresje, a stan depresyjny uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie, tym bardziej wykonywanie podstawowych działań nie mówiąc już o pracy. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy mieli różne metody i sposoby radzenia sobie ze stresem.

W dzisiejszych czasach niestety bardzo wiele dziedzin naszego życia połączona jest z sytuacjami stresowymi. Wielu z nas żyje szybko, bardzo przejmuje się obowiązkami czy chcąc być perfekcyjni ciągle gonimy za czymś łapiąc się, że brakuje nam czasu. Frustracja, że robimy za mało, za wolno powoduje, że bardzo się stresujemy.

Wiele firm próbuje zapobiegać dezorganizacji, którą powodują zestresowani pracownicy. Żeby zapobiegać takim sytuacjom, firmy organizują im spotkania integracyjne, rożnego rodzaju warsztaty czy tworzą pokoje gier i zabaw.

Okazuje się, że jest to świetna metoda nie tylko na zintegrowanie zespołu, ale również na odprężenie pracownika. Ponadto odpowiednie warsztaty czy zabawy maja też skutki wielopłaszczyznowe i długoterminowe. Pracownicy biorący udział w tychże zabawach otwierają się na siebie pozbywają się swoich słabości, mierzą się ze swoimi niedoskonałościami, jak również wzmacniają zdrowego ducha rywalizacji czy walki o wygraną.

Co jest ważne w takich zabawach? Przede wszystkim odpowiedni podział pracowników na mieszane grupy, gdzie ludzie, którzy wcześniej znali się mało, teraz mają możliwość stanąć ze sobą w szranki, wzajemnie wspierając się w walce o wygraną. Przy imprezach firmowych, w których bierze udział konkretna liczba osób, sprawiedliwie podzielona na grupy, nie ma możliwości, żeby zabawa się nie udała. Odpowiedni dobór zabaw integracyjnych gwarantuje sukces.

na evencie firmowym 2

Najlepiej sprawdzają się integracje artystyczne czy sportowe, gdzie ludzie maja możliwość sprawdzić się w dziedzinach dotąd mało znanych. Takie działania bardzo rozwijają różne talenty ludzkie i dlatego też cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Co zrobić, żeby zabawa była udana? Przede wszystkim warto dostosować atrakcje do możliwości ludzi, czyli zabawy nie mogą być zbyt trudne, jeśli mamy do czynienia z potencjalnym Kowalskim. Najlepiej jakby zabawy czy współzawodnictwo dotyczyło dziedzin mało skomplikowanych, gdzie ważna jest zabawa, a nie super technika działania, której wielu po prostu nie zna.

Zabawa ma przede wszystkim sprawiać radość, a nie być kolejnym powodem do stresu, że czynność nie została prawidłowo wykonana. Z tego tytułu najbardziej sprawdzają się zabawy z odrobiną humoru np. warsztaty taneczne, malarskie czy zawody sportowe, ale tylko te z tak zwanym przymrużeniem oka.

Dodatkowym atutem takich warsztatów jest możliwość nauki czegoś nowego, co dodatkowo motywuje pracowników i pozwala im na podniesienie swojej samooceny w sytuacji, kiedy odkrywają, że robiąc coś pierwszy raz, robią do dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *