Kobieta pije pyszną kawę w pracy

Napoje dla pracowników które motywują i podnoszą efektywność pracy

Pracownicy biurowi nie wyobrażają sobie, aby zacząć dzień bez wypicia gorącego napoju. Napojami, które chętnie piją jest kawa i herbata. Zarówno jeden jak i drugi napój pite są przez wszystkie grupy zawodowe. Piją je zarówno menagerowie, profesorowie, lekarze, nauczyciele, ale także przedstawiciele wielu innych specjalności.

Kawa w biurze

Ekspres do kawy, tak samo jak dystrybutor do wody stał się obowiązkowym wyposażeniem biura, ale są tego plusy, bowiem kawa wspiera wydajność pracowników, a to z kolei ucieszy właściciela firmy. Ten gorący napój ma znaczący wpływ na jakość wykonywanej pracy, która wymaga wysiłku umysłowego i koncentracji. To składnik kawy, czyli kofeina odpowiada za lepszą efektywność w pracy. Wypicie choć jednej filiżanki kawy orzeźwia zmęczony umysł, a w czasie długiego, męczącego firmowego spotkania dodaje energii. Kiedy mieliśmy za sobą ciężką nieprzespaną noc to kawa zwalcza senność, a wypicie jej ułatwia przyswajanie informacji, co w przypadku nie wypicia kawy byłoby nie możliwe. Gdy zbliża się ważne spotkanie biznesowe, to warto pół godziny przed nim wypić wspomnianą filiżankę tego gorącego napoju.

Cosmai BuenaKawa ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu, bowiem w przypadku ludzi cierpiących na migrenowe bóle głowy kawa pozwala się ich pozbyć. Co jeszcze jest ważne? Kawa, pomaga budować relacje z innymi ludźmi, nawiązywać nowe znajomości, gdyż przy filiżance można porozmawiać, spędzić miło czas poznając tę drugą osobę, a co najważniejsze pomaga łagodzić stres, którego jak wiadomo w pracy nie brakuje.

Krótkie przerwy w pracy są bardzo ważne, ponieważ, dzięki nim panuje przyjazna atmosfera w pracy. Wśród pracowników na pewno znajdą się koneserzy smaków, którzy poszukują wyjątkowych smaków, a taką cechę na pewno posiada kawa single origin dostępna na www.advancedfood.pl. Ten rodzaj kawy jest na tyle rozpoznawalny, że nie trudno ją pomylić z żadną inną. Smak tej kawy jest wyjątkowy i nie możliwy do podrobienia. Kawa ta pochodzi z jednej plantacji, z tego samego gatunku, a także zbioru. Jej smak i aromat dają niezapomniane wrażenia, dlatego tak bardzo poszukiwana jest przez koneserów kawy. Obowiązkowo powinna znaleźć się w kąciku biurowym, a każdy smakosz tego napoju będzie szczęśliwy i pełen zapału do pracy.

Herbata – jako alternatywa dla kawy

Herbata Cosmai czarnaInny napój, który jest chętnie pity to herbata. Herbata podobnie jak kawa ma właściwości pobudzające, usuwa oznaki zmęczenia, dodając sił do wykonywania pracy, a to wszystko dzięki zawartej w niej teinie. Teina, to odpowiednik kofeiny, zamiast filiżanki tradycyjnej kawy, niektórzy wolą sięgnąć po filiżankę gorącej herbaty. Teina od kofeiny różni się zasadniczo tym, że ma wolniejsze działanie, które także wolniej przemija. Ten napój jest bardzo delikatny, wpływa pozytywnie na nasz organizm, sprzyja skupieniu i otwiera umysł. Z pewnością te dwa napoje obowiązkowo powinny znaleźć się w wyposażeniu firmy. Zarówno kawa i herbata podnosi motywację pracowników, wpływa na ich wydajność, dzięki czemu są w stanie sprostać powierzonym im zadaniom, a w ten sposób obydwie strony będą zadowolone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *