Wygodne fotele do firmowego wnętrza

Jak dobrać fotele, aby nie okazały się zbędnymi meblami we wnętrzu firmowego mini salonu, ale stały się prawdziwym przytulnym miejscem do wypoczynku?

Jak wybrać fotel do firmowego salonu?

Wybierając fotele, pamiętaj o kilku kwestiach. Przede wszystkim siedzisko powinno być lekko odchylone do tyłu – siedzenie na fotele z płaskim poziomym siedziskiem nie jest zbyt wygodne. Nachylenie oparcia w stosunku do siedziska powinno wynosić 120 stopni lub więcej. Fotele z prostym oparciem również są strasznie niewygodne. Optymalna będzie wysokość siedziska 40-50 cm. Zbyt niskie spowoduje niepotrzebny nacisk na biodra i pośladki, a siedzenie na wysokim będzie niewygodne. Optymalna głębokość siedziska to 50-60 cm, przy większych modelach wymagane będą dodatkowe poduszki w postaci wałka. Szerokość siedziska powinna wynosić od 50 do 70 cm. Dla osób o imponującej budowie może być wymagany nieco szerszy model.

W fotelu, który jest zbyt szeroki, będziesz musiał sięgnąć po podłokietniki, co nie jest zbyt wygodne. Zwróć uwagę na wysokość pleców: modele z niskim oparciem są odpowiednie, jeśli planujesz odpocząć na rozkładanym fotelu. Jeśli lubisz siedzieć odchylony do tyłu – szyja i ramiona szybko się zmęczą bez podparcia. Podłokietniki powinny znajdować się w takiej odległości od siebie, aby można było swobodnie oprzeć na nich obie ręce. Jeśli ramiona pozostają uniesione, wybierz fotel z niższymi podłokietnikami. W przeciwnym razie szyja i ramiona zaczną boleć bardzo szybko.

Rama i wypełniacz

Podstawą fotela jest rama. Z reguły jest wykonany z naturalnego drewna, metalu i płyty wiórowej lub płyt MDF. Drewniana rama jest trwała, lekka i przyjazna dla środowiska. Idealne są buk, dąb, orzech i jesion. Należy pamiętać, że części wysokiej jakości drewnianej ramy powinny być ze sobą skręcane. Konstrukcje metalowe są mocne, trwałe i stosunkowo niedrogie. Do produkcji ramy często używa się stali, chociaż istnieją również modele projektowe wykonane z elementów ze stopów lekkich. Najtańsze są ramy z płyty wiórowej i MDF. Niestety ma to duży wpływ na jakość, dlatego lepiej zwrócić uwagę na połączone opcje: na przykład połączenie płyty wiórowej i drewna. Wypełniaczem jest najczęściej pianka poliuretanowa lub holofiber, rzadziej stosowane są systemy sprężynowe. W przypadku foteli z pufy i modeli bezramowych używany jest komer – kulki styropianowe z powłoką silikonową. W luksusowych modelach jako wypełniacz stosuje się naturalny lateks lub włosie końskie.

Zgodnie z ich funkcjami, nowoczesne fotele do firmowego salonu można podzielić na kilka kategorii. Prostych foteli nie można rozbierać ani rozkładać. Jednak istnieje osobna kategoria foteli, które można łatwo przekształcić w pełne łóżka pojedyncze. Specjalną kategorią są fotele kupowane do relaksu i odpoczynku. To są fotele bujane i rozkładane fotele. Fotel bujany jest dostępny w różnych opcjach, od klasycznej wersji rattanowej po zaawansowane technicznie i nowoczesne modele z programowalną regulacją częstotliwości i amplitudy. Recliner to specjalny fotel relaksacyjny z ruchomym oparciem, które można dowolnie odchylać, oraz specjalnym podnóżkiem. Mechanizm transformacji foteli jest mechaniczny i automatyczny. Druga opcja jest oczywiście znacznie droższa. Zobacz także inne wygodne fotele w tym sklepie, które z powodzeniem można umieścić w firmowym wnętrzu, czy to dla klientów, interesantów, czy też dla pracowników firmy tzw. pokój ciszy, w którym mogą zdrzemnąć się lub wyciszyć. Tego typu pokoje funkcjonują za granicą i są dość powszechnie stosowane do zwiększania wydajności pracy zatrudnionych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *