verticale w biurze

Rolety biurowe – skuteczna ochrona pomieszczeń biurowych przed słońcem

Zastosowanie odpowiednich osłon okiennych w biurze jest obowiązkiem, który musi spełnić każdy pracodawca, dbający o komfort swoich pracowników. Osoby pracujące przy komputerze doskonale wiedzą, że ochrona przed wpadającymi promieniami słonecznymi jest bardzo istotna podczas pracy. Silne promienie słoneczne wpadające do pomieszczenia odbijając się od ekranu monitora rażą i podrażniają oczy.

Faktem jest też to, że nawet najlepsze sztuczne oświetlenie nie zastąpi naturalnego światła, dlatego, aby zapewnić właściwy poziom naświetlenia pomieszczenia najważniejszy jest odpowiedni dobór osłon okiennych. Wybór osłon okiennych powinien być dyktowany skutecznością  zaciemniania pomieszczenia, ale także jest ważny aspekt  estetyczny. Wizualnie, wygląd okna jest ważny i powinien współgrać z całością wyposażenia biura.

Przede wszystkim osłony okienne mają za zadanie chronić pomieszczenie przed nagrzewaniem się. Latem, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury to w środku biura może być naprawdę nieprzyjemnie. Jeśli biuro znajduje się w pomieszczeniu, które jest narażone na mocną ekspozycję słońca to warto wybrać rolety wykonane ze specjalnego materiału, który zatrzymuje energię cieplną. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pomieszczeniu pozostanie chłodno i nie będzie potrzeby korzystania całymi dniami z klimatyzacji.

ciemne żaluzje pionowe

Wybierając rolety do biura trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów, a więc: ważna jest wytrzymałość na eksploatację. Decydując się na zakup osłon dobrze jest wybierać takie z wyższej półki, aby nie wymagały częstego serwisowania, a raz zawieszone mogły służyć latami. Warto zwracać uwagę także na łatwość obsługi, o ile w mieszkaniu nie sięga się zbyt często do rolet, to biuro wymaga bardziej ponadprzeciętnych rozwiązań funkcjonalności, dlatego im szybszy i łatwiejszy jest mechanizm zwijania i rozwijania, tym lepiej. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę to sposób czyszczenia rolety. Oczywistym jest, że rolety będą wymagały czyszczenia, dlatego najlepiej jest wybrać takie, które będzie można po prostu przetrzeć wilgotną ściereczką, a nie będą wymagały prania chemicznego.

Idealnym rozwiązaniem do biura mogą być żaluzje pionowe wewnętrzne, czyli verticale. Ten rodzaj osłon okiennych spełnia wszystkie warunki, bowiem prezentuje się estetycznie, verticale są łatwe w czyszczeniu, obsługa także nie powinna sprawiać nikomu problemu, a do tego są bardzo wytrzymałe, więc na pewno będą służyć latami. Pasują do dużych, przeszklonych pomieszczeń, dlatego w biurze sprawdzą się idealnie. Verticale składają się z pionowych pasów, czyli lameli, umieszczonych na aluminiowej listwie. Łańcuszkowy mechanizm pozwala ustawić pasy materiału pod dowolnym kątem, regulując w ten sposób stopień wpadania światła. Możemy w ten sposób stworzyć dla siebie jak najbardziej komfortowe  warunki do pracy. Verticale  pozwalają w pełni kontrolować ilość wpadających promieni słonecznych, w przeciwieństwie do zwykłych rolet czy zasłon, które można tylko podnosić albo opuszczać. Rolety pionowe posiadają pełną gamę barw, także bez najmniejszego problemu można dopasować kolor verticali to wystroju biura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *